Domů > Transplantace vlasů
Transplantace vlasů

Transplantace vlasů

Transplantace vlasů

obnáší odběr vlastních vlasových folikulů (buněk, z kterých roste 1 až 5 vlasů) z takzvané dárcovské oblasti na týlu nebo zátylku hlavy a následný přesun na jinou část hlavy. Nejedná se o nastřelení vlasů umělých ani od jiného člověka-dárce.

Vlasy na zadní části hlavy jsou odolnější proti příčinám plešatění, proto jsou k transplantaci ideální a lze u nich zaručit, že v budoucnu nevypadnou.

Vlasových folikulů máme pouze omezené množství a tělo není schopné vytvářet nové. Pokud dojde na určitém místě hlavy k jejich poškození a folikuly trvale ztratí schopnost tvořit nové vlasy, zůstává jediná možnost - transplantace vlasů. Způsobů je ovšem několik.

Metoda FUE (follicular unit extraction)

odebírá pomocí speciálního dutého nástroje jednotlivé vlasové štěpy (folikulární jednotky). Vznikají mikrojizvičky (cca 1 mm v průměru), které po zhojení nejsou vidět. Během několika hodin tak lékař dokáže vytvořit velkou vlasovou hustotu a přirozeně vypadající výsledek transplantace. Metoda FUE je v současnosti považována za nejvhodnější, její postupy se používají i při roboticky asistované transplantaci.

Na naší klinice provozujeme jako jediní v ČR roboticky asistovanou metodu FUE. Nejprve robot vytvoří lůžka pro vkládání štěpů v cílové oblasti, následně se odebere odsouhlasený počet štěpů z dárcovské oblasti a poté se štěpy vkládají do lůžek. Pro menší zákroky používáme přístroj NeoGraft 2.0, pro transplantace většího rozsahu systém ARTAS.

Metoda DHI (direct hair implantation)

také pracuje s jednotlivými štěpy, je však specifická ve způsobu vkládání štěpů do cílové oblasti. Při metodě DHI se do speciální "duté jehly" odebere pouze jeden štěp, a ten se ihned toutéž jehlou vsadí přímo do pokožky v cílové oblasti.

Naše klinika metodu DHI neprovádí, jelikož je při ní vysoké riziko ztrátovosti štěpů. Při okamžitém přesazení nelze zkontrolovat, zda je štěp poškozený či nikoliv. Za výhodu metody DHI je obecně považována možnost implantovat štěpy mezi vzrostlé vlasy – přístroj NeoGraft 2.0 nám umožňuje vsadit odebrané folikuly do cílové oblasti, aniž by se klient musel zcela ostříhat. A přitom garantujeme minimální poškození štěpů, jelikož jsou po odebrání vložené do fyziologického roztoku a zkontrolované vyškolenými pracovníky.

Metoda Strip (FUT follicular unit transplantation)

Jde o vyříznutí proužku kůže s vlasy na temeni hlavy, čímž se získají vlasové folikuly. Poté se plocha na týlu sešije a vznikne viditelná trvalá jizva. Rizikem je poškození nervových zakončení a z toho plynoucí necitlivost hlavy, která může trvat několik let, dokonce nemusí dojít k plné regeneraci citlivosti nikdy. Kromě případů, kdy není metoda FUE vhodná, se tento způsob v praxi již nepoužívá.

Proč zvolit transplantaci vlasů v Clinical Hair&Health

  • Robot nechybuje – maximálně 3% ztráta odebraných štěpů
  • Několikanásobná kontrola odebraných štěpů = doživotní záruka
  • Český tým – vedoucí lékařka s více než dvacetiletou praxí v oboru
  • Pravidelné kontroly po zákroku a podrobná konzultace před zákrokem

 

ClinicalHair

Kontakty

Praha: +420 774 177 173
Plzeň: +420 720 381 168
Brno: +420 770 119 148
Pardubice: +420 727 944 805
Ostrava: +420 771 237 940
Pooperační péče: +420 771 227 971

Email

transplantace@clinicalhair.cz

CLINICAL HAIR&HEALTH

Clinicalhair.cz – E-shop s vlasovou kosmetikou
Tricho.cz – Odborníci na problémy s vlasy
FACEBOOK – Facebook Clinical Hair
INSTAGRAM – Instagram Clinical Hair
Všechna práva vyhrazena © Clinical s.r.o.