Domů > FAQ

FAQ

Robotická transplantace vlasů

je komplexní zákrok, který klient potřebuje znát od začátku do konce. Proto přinášíme nejčastěji kladené dotazy. Pokud vám jakákoliv odpověď chybí, neváhejte nás kontaktovat.

 • Kam mohu jít na vstupní vyšetření?

  Objednat se na vstupní vyšetření můžete v Praze, Brně, Plzni, Pardubicích a Ostravě.

  Kontakty a otvírací dobu spolu s možností rezervace termínu pomocí online formuláře najdete v sekci kontakty.

  Zákrok provádíme pouze v Praze v Kobylisích, kde najdete naši plně vybavenou moderní kliniku.

 • Je transplantace vlasů bolestivá?

  Transplantace vlasů se provádí ambulantně a vyžaduje pouze lokální anestezii, která může být nepříjemná. Při samostatném zákroku pacienti tedy necítí prakticky žádnou bolest. Citlivější osoby mohou po zákroku pociťovat menší nepohodlí, případně mírný otok, symptomy odezní během jednoho až tří dnů.

 • Jsou výsledky trvalé?

  Ano. Používáme k transplantaci vaše vlastní trvale rostoucí vlasy. Nejčastěji se odebírají ze zadní části hlavy a následně jsou přeneseny na místo pleše a do řídnoucích oblastí. Protože tento typ vlasů nepodléhá vlivům způsobujícím mužské plešatění, transplantované vlasy vydrží celý život.

 • Jak dlouhá je doba hojení a rekonvalescence?

  U roboticky asistované transplantace vlasů je doba rekonvalescence kratší než u většiny kosmetických chirurgických zákroků. Procedura nevyžaduje žádné řezy nebo stehy, vpichy jsou miniaturní (do 1 mm) a náš personál veškeré zásahy do pokožky pečlivě ošetří, proto je doba hojení krátká. Obvykle se můžete vrátit zpět k běžným aktivitám během několika dní.

 • Kdy mi začnou růst nové vlasy?

  Transplantované vlasy rostou přirozeně ve fázích. První nové vlasy jsou vidět asi tři měsíce po zákroku a v průběhu roku dále porostou. Během přibližně šesti měsíců zpozorujete znatelné zlepšení a po roce uvidíte konečné výsledky.

 • Je transplantace vlasů vhodná pro ženy?

  Ano. Nezáleží na pohlaví, transplantace vlasů je vhodná pro každého, kdo nemá vážnou zdravotní překážku. S každým klientem celý proces transplantace důkladně projednáme, zodpovíme veškeré dotazy a dbáme na to, aby se klient u nás cítil v bezpečí. S transplantací žen i mužů máme bohaté zkušenosti a výborné výsledky.

 • Je nutné ostříhat vlasy?

  V dárcovské oblasti vám vlasy těsně před zákrokem na sále ostříháme vždy. Pro systém ARTAS i pro lékaře při ručním odběru pomocí systému NeoGraft je důležité, aby byla dárcovská oblast dobře čitelná. Můžeme pak přesně lokalizovat a šetrně odebrat zdravé vlasové folikuly.

  Co se týče cílové oblasti, záleží na tom, jaký typ zákroku plánujete podstoupit. Pro metodu NeoGraft 2.0 zkrácení vlasů není nutné. Při zákroku ARTASem klientům holíme v den zákroku celou hlavu na délku požadovanou přístrojem.

 • Pozná okolí, že jsem podstoupil transplantaci vlasů?

  Tato procedura minimalizuje zjizvení, takže je téměř okem nerozeznatelné. Během několika dní od zákroku se dárcovská i cílová oblast zhojí a vaše nové vlasy porostou postupně, což snižuje pravděpodobnost, že si lidé něčeho všimnou. Vaši přátelé a rodina uvidí, že vypadáte lépe, výsledky transplantace vlasů jsou jemné a přirozené.

 • Budou v oblasti odběru viditelné jizvy?

  Ne. Jelikož se při robotické metodě odebírají vlasy selektivně, zjizvení v dárcovské oblasti je absolutně minimální. Vlasy můžete nosit, jak jste zvyklí – v moderním krátkém stylu, nebo delší. Jizvy mít nebudete.

 • Jak dlouho trvá vlastní transplantace vlasů?

  Celá procedura obvykle trvá čtyři až osm hodin, podle určení lékaře a objemu transplantovaných vlasů. Během zákroku pohodlně sedíte či ležíte a lékař s personálem vám poskytnou maximální péči, abyste se cítili komfortně. V průběhu procesu jsou stanovené pauzy na jídlo a relax.

 • Kolik stojí transplantace vlasů?

  Cena zákroku se odvíjí od počtu transplantovaných štěpů. Ten stanovíme na základě analýzy vašeho očekávání a preferencí. Menší zákroky přístrojem NeoGraft 2.0 začínají na 55 tisících korun. Vstupní konzultace stojí standardně 1 200 Kč.

 • Kolik štěpů se vejde na 1 cm²?

  Při transplantaci vlasů se přenášejí štěpy, ne vlasy. Z každého štěpu může růst 1 až 5 vlasů. Systém ARTAS dokáže rozlišit, kolik vlasů z kterého štěpu roste, a v jaké kvalitě. Štěp má v průměru 1 mm, při jeho sázení je potřeba počítat s prostorem pro řez a pro uchycení. Každý štěp potřebuje ke správnému růstu kolem sebe další 0,5 mm prostoru, odkud bere živiny a kde je uchycen svalem pro napřímení (např. když je vám zima). Proto se na 1 cm² holé kůže vejde přibližně 40 štěpů.

 • Jaká je pooperační péče?

  Jak se starat o transplantované vlasy vám řekneme několikrát. Poprvé již při konzultaci kvůli určitým omezením např. ve sportu nebo nošení pokrývky hlavy. Dále při zákroku samotném a na všech následných kontrolách. Pokyny dostanete také v písemné a digitální formě, abyste je měli vždy poruce.

 • Kdy a jaké jsou po zákroku kontroly?

  Hned druhý den po zákroku vám zavolá paní doktorka a proberete spolu váš zdravotní stav a první noc. Po týdnu přijdete na kontrolu, kde zjišťujeme hojení dárcovské i cílové oblasti. Následují kontroly po třech a šesti měsících – tedy uvidíte na trichologické kameře první nové vlasy. Kontroly po transplantaci vlasů jsou důležité pro nás i pro vás, ať už ze zdravotního hlediska, ale také pro připomenutí progresu. Po roce probíhá závěrečná kontrola na sále s lékařem, který vás operoval, můžete tak společně zhodnotit celý proces transplantace.

 • Proč v Clinical Hair&Health?

  Důvodů je několik. Jsme česká společnost s letitou praxí v komplexní péči o vlasy. Jsme tu pro vás od první konzultace až po závěrečnou kontrolu, která probíhá po roce od zákroku. Vše vám podrobně vysvětlíme a neslibujeme nereálné výsledky. Jako jediní v ČR vlastníme robotické systémy ARTAS a NeoGraft 2.0, takže dokážeme transplantaci vlasů nakombinovat vám na míru. V rámci transplantačního plánu spolu s vámi stanovíme cíl a k němu vás dovedeme. V Clinical Hair&Health vždy víte.

ClinicalHair

Kontakty

Praha: +420 774 177 173
Plzeň: +420 720 381 168
Brno: +420 770 119 148
Pardubice: +420 727 944 805
Ostrava: +420 771 237 940
Pooperační péče: +420 771 227 971

Email

transplantace@clinicalhair.cz

CLINICAL HAIR&HEALTH

Clinicalhair.cz – E-shop s vlasovou kosmetikou
Tricho.cz – Odborníci na problémy s vlasy
FACEBOOK – Facebook Clinical Hair
INSTAGRAM – Instagram Clinical Hair
Všechna práva vyhrazena © Clinical s.r.o.