Domů > Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi

 • Je metoda ARTAS bolestivá?

  Roboticky asistovaná transplantace ARTAS se provádí ambulantně a vyžaduje pouze lokální anestezii. Pacienti tedy necítí prakticky žádnou bolest. Citlivější osoby mohou po zákroku pociťovat menší bolest, případně mírný otok, symptomy odezní během jednoho až tří dnů.

 • Jak budou vypadat mé vlasy po transplantaci?

  Výsledkem roboticky asistované transplantace je velmi přirozený vzhled vlasů. Po zákroku můžete bez obav zvolit délku i typ účesu, který Vám bude vyhovovat.

 • Jsou výsledky transplantace ARTAS trvalé?

  Ano. Při této metodě používáme k transplantaci vaše vlastní trvale rostoucí vlasy. Nejčastěji se odebírají ze zadní části hlavy a následně jsou přeneseny na místo s řídnoucím výskytem vlasů. Protože tento typ vlasů nepodléhá vlivům způsobujícím mužské plešatění, transplantované vlasy vydrží celý život.

 • Jak dlouhá je doba hojení a rekonvalescence?

  U roboticky asistované transplantace je doba rekonvalescence kratší než u většiny kosmetických chirurgických zákroků. Procedura nevyžaduje žádné chirurgické řezy nebo stehy, proto je doba hojení krátká a obvykle se můžete vrátit zpět k běžným aktivitám během několika dní.

 • Kdy mi po zákroku začnou růst nové vlasy?

  Transplantované vlasy rostou přirozeně ve fázích. Nové vlasy jsou vidět asi tři měsíce po zákroku a v průběhu roku dále porostou. Během přibližně šesti měsíců budete pozorovat znatelné zlepšení a po roce uvidíte konečné výsledky.

 • Měl bych si před zákrokem ostříhat vlasy?

  Ano. Ostříhání vlasů v dárcovské oblasti umožňuje systému ARTAS přesně vizualizovat, vyhledat a odebrat každý vhodný vlasový folikul. Před vlastním zákrokem od nás dostanete doporučený postup pro zkrácení vlasů.

 • Bude vidět, že jsem podstoupil transplantaci vlasů?

  Tato procedura minimalizuje zjizvení, takže je téměř okem nerozeznatelné. Vaše nové vlasy rostou postupně, což snižuje pravděpodobnost, že si lidé všimnou podstoupeného zákroku. Vaši přátelé a rodina si všimnou, že vypadáte lépe, výsledky transplantace vlasů jsou jemné a přirozené.

 • Budou v oblasti odběru viditelné jizvy?

  Protože ARTAS odebírá vlasy selektivně, zjizvení v dárcovské oblasti je absolutně minimální. Vlasy můžete nosit, jak jste zvyklí –  v moderním krátkém stylu, nebo delší. Nejste omezeni tím, že byste museli zakrývat jizvy.

 • Jak dlouhou dobu trvá vlastní zákrok?

  Celá procedura obvykle trvá čtyři až osm hodin, podle určení lékaře a objemu transplantovaných vlasů. Během zákroku pohodlně sedíte a lékař s personálem vám poskytnou maximální péči, abyste se cítili komfortně v průběhu celého procesu.

ClinicalHair

Kontakty

+420 774 177 173
recepce@clinicalhair.cz

Clinicalhair

Clinicalhair.cz – E-shop s vlasovou kosmetikou
Tricho.cz – Odborníci na problémy s vlasy
Všechna práva vyhrazena © Clinical s.r.o.