ARTAS

ARTAS

Systém ARTAS, vyvinutý předními lékaři a výzkumníky v oblasti transplantace vlasů, je první a jediný robotický transplantační systém vlasů na světě. Vznikl v americké společnosti, která má letité zkušenosti s transplantací a v jiných lékařských a estetických odvětvích, např. ve vývoji laparoskopických přístrojů. ARTAS využívá nejmodernější robotickou technologii, která prokazatelně pomáhá lékařům s nesnadnými, přesnými a opakujícími se pohyby, které zákrok takovéto povahy vyžaduje.

Výhody robotické transplantace vlasů

 • PŘESNOST ODBĚRU
  Při odběru štěpů systém ARTAS naskenuje úhel růstu vlasu, a proto ho nepoškodí. Ztrátovost je maximálně 3 %.
 • KRATŠÍ DOBA ZÁKROKU
  Robot se neunaví, konstantní rychlostí i kvalitou odebere větší počet štěpů za kratší čas než zkušený lékař.
 • RYCHLÁ REKONVALESCENCE
  Metoda je neinvazivní, odebírají se pouze jednotlivé folikuly, a to rovnoměrně po větší ploše týlu, proto se zasažené oblasti rychle hojí.
 • PŘIROZENÉ A TRVALÉ VÝSLEDKY
  ARTAS vytváří také lůžka pro sázení štěpů do cílové oblasti. A to pod úhlem přirozeného růstu vlasů. Pokud se vám vlasy točili k jedné straně, budete je mít opět tak, jak jste zvyklí.

Robot ARTAS prošel kontrolou a přísnými testy americké Food and Drug Administration, což je nejvyšší zdravotnická autorita Spojených států amerických. S certifikátem FDA výrobce získává oprávnění k prodeji na americkém trhu i po celém světě.

Kvalitní transplantace vlasů spočívá v preciznosti

Systém ARTAS High-Definition Stereoscopic Vision přesně určí, které vlasové folikuly jsou k transplantaci vhodné. Vybere pouze zdravé štěpy s více vlasovými folikuly, které šetrně vyřízne. Tým odborníků štěpy pod speciálními lupami zkontroluje a roztřídí podle počtu vlasů. Přednostně pak umisťujeme do přední vlasové linie štěpy s dvěma až třemi folikuly a dále kštici zahušťujeme.

ARTAS se díky algoritmu při tvorbě lůžek v cílové oblasti vyhne rostoucím vlasům, a tak nepoškodí ani stávající vlasový porost. Mnohem precizněji než člověk zvolí rozestupy mezi štěpy jak při odběru, tak při zasazování do nové oblasti. Výsledek díky tomu vypadá mnohem přirozeněji.

Jak probíhá transplantace vlasů robotem?

 1. V den zákroku vám nejprve vše znovu dopodrobna vysvětlíme. Seznámíte se s ošetřující lékařkou a celým týmem. Řekneme vám, jak dlouho bude která část zákroku probíhat, a oholíme vám vlasy na požadovanou délku.
 2. Následně vám na hlavu namalujeme vodicí značky pro robota a odsouhlasenou vlasovou linii. A je aplikována lokální anestezie.
 3. Poté robot ARTAS připraví lůžka pro sázení štěpů. To proto, aby se dírky stihly zatáhnout a při vkládání již byly klidné a nekrvácely. Tato část probíhá většinou vleže.
 4. Druhá fáze je odběr štěpů z dárcovské oblasti na zátylku. A to vsedě s hlavou pohodlně zabořenou do polštáře. Robot v obou fázích sleduje značky a pracuje v prostoru rámečku, který vyznačuje hranici pro práci.
 5. Následuje oběd a pauza.
 6. Odpoledne pak tým odborníků ručně vkládá štěpy do předem připravených lůžek.
 7. Na závěr vám ještě zopakujeme pooperační pokyny a můžete sám nebo v doprovodu druhé osoby domů.

Zkušený lékař pro transplantaci vlasů

je po celou dobu zákroku přítomen. Tým odborníků robota nastavuje a dohlíží na veškerou jeho činnost. Robotická transplantace vlasů systémem ARTAS se provádí v zahraničí již řadu let. Přestože jsme první, kdo takový zákrok nabízí v ČR, nemusíte se bát, že by se jednalo o nějakou novou experimentální metodu. Všechno je již v praxi dobře odzkoušeno. Zároveň je důležité podotknout, že část zákroku se stále provádí ručně. Robot je využit pouze na tu část, kterou díky svým senzorům a přesnosti zvládne lépe než člověk.

Nevýhody robotické transplantace

 • Pro zákrok je nutné v den transplantace na sále vlasy oholit na délku 1 mm.
 • V závislosti na kvalitě je vyšší také cena.
ClinicalHair

Kontakty

Praha: +420 774 177 173
Plzeň: +420 720 381 168
Brno: +420 770 119 148
Pardubice: +420 727 944 805
Ostrava: +420 771 237 940
Pooperační péče: +420 771 227 971

Email

transplantace@clinicalhair.cz

CLINICAL HAIR&HEALTH

Clinicalhair.cz – E-shop s vlasovou kosmetikou
Tricho.cz – Odborníci na problémy s vlasy
FACEBOOK – Facebook Clinical Hair
INSTAGRAM – Instagram Clinical Hair
Všechna práva vyhrazena © Clinical s.r.o.